دانلود(آشنایی با مودم، DSL و مودم کابلی)

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 38 چكيده در طی ده سال گذشته دنيا دستخوش تحولات فراوانی در عرصه ارتباطات بوده است . اغلب سازمانها و موسسات ارائه دهنده کالا و خدمات که در گذشته بسيار محدود و منطقه ای مسائل را دنبال و در صدد ارائه راهکارهای مربوطه بودند ، آشنایی با مودم، DSL و مودم کابلی|30020906|ahvazifile|آشنایی با مودم, DSL و مودم کابلی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان آشنایی با مودم، DSL و مودم کابلی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 38

چكيده

در طی ده سال گذشته دنيا دستخوش تحولات فراوانی در عرصه ارتباطات بوده است .اغلب سازمانها و موسسات ارائه دهنده کالا و خدمات که در گذشته بسيار محدود و منطقه ای مسائل را دنبال و در صدد ارائه راهکارهای مربوطه بودند ، امروزه بيش از گذشته نيازمند تفکر در محدوده جهانی برای ارائه خدمات و کالای توليده شده را دارند.به عبارت ديگر تفکرات منطقه ای و محلی حاکم بر فعاليت های تجاری جای خود را به تفکرات جهانی و سراسری داده اند.امروزه با سازمانهای زيادی برخورد می نمائيم که در سطح يک کشور دارای دفاتر فعال و حتی در سطح دنيا دارای دفاتر متفاوتی می باشند .تمام سازمانهای فوق قبل از هر چيز بدنبال يک اصل بسيار مهم می باشند :" يک روش سريع ، ايمن و قابل اعتماد بمنظور برقراری ارتباط با دفاتر و نمايندگی در اقصی نقاط يک کشور و يا در سطح دنيا".در اين ارائه سعي مي كنيم روش هاي سريع ، ايمن و قابل اعتماد بمنظور برقراری ارتباط با دفاتر و نمايندگی در اقصی نقاط يک کشور و يا در سطح دنيا را معرفي و توضيح دهيم.

مقدمه

اتصال دو کامپیوتر به فاصله دور از یکدیگر برای تبادل اطلاعات از طریق یک کابل، مقرون به صرفه نیست. راه حل این مشکل استفاده از خطوط تلفن و کابل تلویزیون کابلی است.بيشترين سرعت اينترنت از طريق تلفن فقط ۵۶ کيلوبيت در ثانيه است.وسیله ای که استفاده کننده را قادر میسازد تا بتواند از خطوط تلفن برای برقراری ارتباط استفاده کند، مودم نامیده میشود.انواع مودمهایی که از خطوط تلفن استفاده میکنند عبارتند از: مودم Dial-up مودم DSL مودم ISDNدوتا از معروفترين و پرفروش ترين سرويسهای اينترنت cable و DSL هستند. از دوشرکت بزرگ Sympatico و Rogersقابل تهيه مي باشند.Cable که اول به بازار آمد و درنتيجه مشتری های خانگی آن تا مدتی بيشتر بودند اينترنت را از طريق کابل تلويزيون به خانه شما می آورد. بيشترين سرعت دريافت اين سرويس برای منزل درحال حاضر در تورنتو تقريبا ۳ مگابيت در ثانيه است، ولی چون شما و همسايه های شما با هم از يک خط استفاده ميکنيد، سرعت هم بطور شريکی بين شما تقسيم می شود.با DSL که سرعت دريافت آن ۱ مگابيت در ثانيه است (البته اين سرعت برای سرويسهای اداری به بيشتر از ۳ برابر نيز می رسد، و حتی نوع پيشرفته تر آن از طريق کابل نوری که در حال حاضر فقط برای ادارات قابل دسترسی است به ۱۰۰ مگابيت در ثانيه مي رسد، که ۱۰۰ بار سريعتر از نوع خانگی آن يا ADSL است.) شما اگرچه در تئوری سرعتی کمتر از کابل داريد ولی سرعت شما هميشه ثابت و بر خلاف کابل در بيشترين حد آن خواهد بودخواهد بود، و علاوه بر اين تعداد مواردی که سرويس قابل استفاده نيست، برای DSL بسيار کم و ناچيز است. ولی بايد توجه کرد ،که اگرچه DSL کمی بهتر و درحقيقت سريعتر است، درمناطق کمتری قابل دسترسی است و احتمال اينکه به آن دسترسی نداشته باشيد کمی بيشتر است که اين درحال گسترش است. قيمت اين دو سرويس برای خانه کاملا برابر است (در حال حاضر ۴۵ دلار در ماه در تورنتو) .

فصل اول: مودم1-1:تعريف مودم

برای برقراری ارتباط بین کامپوترها با استفاده از خطوط تلفن به روش سنتی باید از یک مودم، مطابق شکل زیر استفاده کرد:

شكل1-1:اتصال دو كامپيوتر از طريق مودمیک شبکه تلفن سنتی بر اساس سیگنال های آنالوگ عمل میکند در حالیکه کامپیوترها با سیگنال های دیجیتال کار میکنند، بنابراین وسیله ای لازم است تا سیگنال های دیجیتالی کامپیوترها را به آنالوگ و سازگار با خطوط تلفن تبدیل نماید (Modulation). این وسیله همچنین باید عکس این عمل را نیز انجام دهد. نام (Modem) از دو کلمه Modulation/Demodulation گرفته شده است. سرعت انتقال داده ها در مودم ها با پارامترهای Baud Rate و Data Rate بیان میشود.یک مودم همچنین DCE (Data Circuit Terminating Equipment) نامیده میشود.سه نوع مودم وجود دارد: مودم داخلی (Internal Modem) مودم خارجی (External Modem) مودم های Laptop کارتی که در شیار PCMCIA قرار میگیرد.

مطالب دیگر:
📚تحقیق دیرگدازها📚تحقیق گرافن📚تحقیق کامپوزیت های کربن- کربن📚تحقیق بررسی جامع کامپوزیت های صنعتی📚جزوه ترمودینامیک📚تحقیق قطعات فولادی سالم از معیوب📚تحقیق چدن هاي آلياژي📚تحقیق شیشه (رشته سرامیک)📚تحقیق ریخته گری دوغابی📚تحقیق تیتانات باریم📚تحقیق نانو📚تحقیق روش های شناسایی و آنالیز مواد📚تحقیق میکروسکوپ های پلاریزان📚گزارش کار آزمایشگاه خوردگی فلزات📚پاورپوینت بررسی دستگاه XRF📚تحقیق چیدمان وسایل در خانه های مدرن- مهندسی معماری📚تحقیق بازارشناسی کشورهای اسلامی- مهندسی معماری📚تحقیق انواع پله های ساختمانی- مهندسی معماری📚جزوه مبانی مکانیک خاک- مهندسی عمران📚جزوه مصالح ساختمانی- مهندسی عمران📚تحقیق دیوارهای هوشمند، ساخت دیوارهای بتنی شفاف با قابلیت تغییر رنگ- مهندسی معماری📚تحقیق فرآیند تهیه و تولید PET در پتروشیمی تندگویان- مهندسی شیمی📚تحقیق خصوصيات حسابداري شهـرداري ها📚تحقیق رنگ و حالت الكتروني مولكول ها📚تحقیق شبكه نسل آينده (Next Generation Network)