دانلود(تحقیق درباره مودم )

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 21 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه واژه مودم از ترکتحقیق درباره مودم |1800477|ahvazifile|تحقیق درباره مودم ,مودم ,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره مودم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 21 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

واژه مودم از ترکیب کلمات "modulator-demodulator" اقتباس شده است .از مودم برای ارسال داده های دیجیتال از طریق خطوط تلفن استفاده بعمل می آید.

مودم ارسال کننده اطلاعات، عملیات مدوله نمودن داده را به سیگنال هائی که با خطوط تلفن سازگار می باشند، انجام خواهد داد. مودم دریافت کننده اطلاعات، عملیات " دی مدوله " نمودن سیگنال را بمنظور برگشت به حالت دیجتال انجام می دهد. مودم های بدون کابل داده های دیجیتال را به امواج رادیوئی تبدیل می نمایند.

مودم ازسال 1960 در کامپیوتر و بمنظور ارسال و دریافت اطلاعات توسط ترمینال ها و اتصال به سیستم های مرکزی، مورد استفاده قرار گرفته است .شکل زیر نحوه ارتباط فوق در کامپیوترهای بزرگ را نشان می دهد.

سرعت مودم ها در سال 1960 حدود 300 بیت در ثانیه (bps) بود. در آن زمان یک ترمینال ( یک صفحه کلید و صفحه نمایشگر) قادر به تماس تلفنی با کامپیوتر مرکزی بود. فراموش نکنیم که در آن زمان وقت کامپیوتر بصورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گرفت و سازمانها و موسسات با خریداری نمودن زمان مورد نظر خود، امکان استفاده از کامپیوتر اصلی را بدست می آورند. مودم ها در آن زمان این امکان را بوجود می آورند که موسسات یاد شده قادر به ارتباط با سیستم مرکزی با سرعتی معادل 300 بیت در ثانیه باشند.در چنین حالتی زمانیکه کاربری از طریق ترمینال کاراکتری را تایپ می کرد، مودم کد معادل کاراکتر تایپ شده را بر اساس استاندارد اسکی، برای کامپیوتر مرکزی ارسال می نمود. در مواردیکه کامپیوتر مرکزی اطلاعاتی را بمنظور نمایش برای ترمینال ارسال می کردد نیز از مودم استفاده می گردید.

همزمان با عرضه کامپیوترهای شخصی در سال 1970 استفاده از سیستم های بولتنی(BBS(Bulletin board system مطرح گردید. اشخاص و یا موسسات با استفاده ازیک و یا چند مودم و برخی نرم افزارهای مربوط به BBS ، سیستم را پیکربندی نموده و کاربران دیگر با استفاده از مودم قادر به تماس با سیستم بولتنی، بودند. در چنین مواردی کاربران برنامه شبیه ساز کننده ترمینال، را بر روی کامپیوتر خود اجراء می نمودند و بدین ترتیب سیستم آنان مشابه یک ترمینال رفتار می نمود. از سیستم های بولتنی اغلب برای اطلاع رسانی استفاده می گردید. سرعت مودم ها در آن زمان حدود 300 بیت در ثانیه بود. در این حالت در هر ثانیه حدود 30 حرف می توانست ارسال گردد. تا زمانیکه کاربران حجم بالائی از اطلاعات را ارسال نمی کردند مشکلات ارتباطی از بعد سرعت چندان مشهود نبود ولی بمحض ارسال داده های با حجم بالا نظیر برنامه ها و تصاویر به سیستم های بولتنی و یا دریافت اطلاعا ت از طریق آنان سرعت 300 بیت در ثانیه پاسخگو نبود . تلاش های فراوانی در جهت افزایش سرعت مودم ها صورت گرفت . ماحصل تلاش های فوق افزایش نرخ انتقال اطلاعات در مودم ها بود .مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت برنامه الگويی_HACCP برای توليد بستنی🔥پاورپوینت تفكيك قارچ فوزاريوم و ورتيسيليوم🔥پاورپوینت مدیریت علفهای هرزبقولات (نخود)🔥پاورپوینت بهبود مستمر فرآیندها (عارضه یابی و بهره وری)🔥دانلود پاورپوینت مراحل مختلف مدیریت ریسک و بحران در مدیریت سیلاب🔥دانلود پاورپوینت دانشگاه سبز🔥دانلود پاورپوینت بهینه سازی مصرف انرژی در نیروگاه حرارتی نکا🔥دانلود پاورپوینت اخلاق مهندسی🔥دانلود پاورپوینت اثر تغییر اقلیم بر معماری بومی سیستان🔥دانلود پاورپوینت پمپ حرارتی زمین گرمایی🔥دانلود پاورپوینت راهبردهای دستیابی به معماری پایدار🔥دانلود پاورپوینت سیر تحولی راه آهن🔥دانلود پاورپوینت نگرش های جدید در مدیریت زیبا سازی و فضاهای سبز شهری🔥دانلود پاورپوینت مراکز رشد و فن آوری با رویکرد نوآوری و دانش محوری🔥دانلود پاورپوینت پارک های علم و فناوری🔥دانلود پاورپوینت طرح جامع پارک علم و فناوری دانشگاه تهران🔥دانلود پاورپوینت بررسی منابع و مخازن دوره های مختلف تاریخی🔥دانلود پاورپوینت مطالعه تطبیقی شهرهای لندن و نیویورک در خصوص مقابله با آلودگی هوا🔥پاورپوینت کتاب اصول بهداشت و کمکهای اولیه از دل پیشه🔥دانلود پاورپوینت سیستم های هوشمند حمل و نقل درون شهری مشهد🔥دانلود پاورپوینت قوانین و مقررات مرتبط با مسئولیتهای مهندسی در ساختمان های مسکونی🔥دانلود پاورپوینت تهران جهان شهری برای آینده🔥دانلود پاورپوینت ایران در عصر صفویه 🔥پاورپوینت کتاب اصول طراحی پایگاه داده ها از رانکوهی🔥دانلود پاورپوینت تنش و کرنش و ارتباط بین آنها